piątek, 2 maja 2014

List do Syna 2


Kochany Synku!

Proszę, nie dorastaj zbyt szybko. Ciesz się życiem, każdą, najdrobniejszą jego chwilą, ponieważ uwierz mi - będziesz tęsknił za beztroskim dziecięcym życiem.

Wiem, że nie możesz mi obiecać tego o co Cię poproszę, ale poproszę mimo wszystko: Synku - zrób wszystko co w Twojej mocy, abyś to Ty wysłał mnie w ostatni rejs, a nie na odwrót... 
Po prostu chciałabym, abyś unikał działań ryzykownych i sportów ekstremalnych. 
Bez Ciebie moje życie nie miałoby sensu. Zanim zrobisz coś głupiego pomyśl o kochającej Cię nad życie mamie.

Pamiętaj, że nieważne jest to czym się zajmujesz, ważne jest to, abyś kochał to co robisz, aby przynosiło Ci to satysfakcję.

Nie zapomnij też o tym, że cokolwiek byś nie zrobił i jakikolwiek byś nie był ja i tak będę Cię kochać. Za wszystko i mimo wszystko.

Nie bój się sięgać po swoje marzenia. One na prawdę się spełniają, wystarczy im tylko trochę pomóc ;) Nie czekaj aż coś spadnie Ci z nieba, bo zazwyczaj z niego nie spada. Sięgaj i walcz o to na czym Ci zależy.

Nie bój się okazywać uczucia! Mów, że kochasz, a co najważniejsze okazuj to. 

Idź za głosem serca. Słuchaj swojej intuicji, ona nigdy się nie myli.

Kochaj Nas, rodziców i pamiętaj że my Ciebie baaaa...rdzo kochamy!!!! Wszystko co robimy jest dla Ciebie lub dla Twojego dobra!

Twoja na zawsze, zakochana w Tobie po uszy - mama.


(Piszę ten list gdy masz 5 miesięcy i parę dni :-))


6 komentarzy:

  1. Piękny list! Rozumiem Cię, tez mam obawy o przyszłosc- zdrowie syna, z jednej strony chciałabym by wdał się w rodzicow- i ukochał góry,ale jak pomyślę, ile niebezpieczeństw tam czyha.. teraz rozumiem moją matkę, jak wkurzała się jak jeźdizlismy w Tatry zimą i całe dnie nie odbieraliśmy telefonów-z braku zasięgu. Jak się musiała martwić. Teraz ja się martwię o moje dziecko- Ty również, a z czasem tych zmartwień dojdzie-przedszkole, szkoła, dorosłość nasyzch synów... ale takie jest zycie, dzieci wychowujemy nie dla siebie,lecz dla swiata, pozdrawiam ciepło;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że wiele mam podpisałaby się pod Twoimi słowami. Pięknie napisane, widać , że pisane uczuciem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pięknie to napisałaś. Myślę, że każda matka czuje tak samo. <3

    OdpowiedzUsuń